11

خشم عمومی در رومانی؛ مرد ۶۵ ساله به قتل ۲ دختر نوجوان اعتراف کرد

خشم عمومی در رومانی؛ مرد ۶۵ ساله به قتل ۲ دختر نوجوان اعتراف کرد
قتل دختر ۱۵ ساله رومانیایی که خشم عمومی را در این کشور ایجاد کرده است با اعتراف فرد مظنون به قتل، وارد مرحله تازه‌ای شد.

گورگه دینکا مکانیک ۶۵ ساله، پس از بازداشت، به قتل الکساندرا ماشه‌سا‌نو دختر ۱۵ ساله که هفته گذشته کشته شد و لوئیزا ملنکو دختر ۱۸ ساله که از آوریل ناپدید شده بود، اعتراف کرد.

بوگذان الکساندرو وکیل فرد مظنون به قتل روز یکشنبه گفت: «او به حقایق اعتراف کرد.»

ماشه‌سا‌نو پیش از اینکه کشته شود سه بار با شماره اضطراری ۱۱۲ تماس گرفته و اعلام کرده بود زمانیکه به سمت روستای محل زندگی‌اش در کاراکال می‌رفت توسط یک مرد ربوده شده است. او حتی به پلیس نشانی احتمالی محل نگهداری‌اش را گفت. اما ۱۲ ساعت طول کشید تا مکان این آدم ربایی مشخص شود و نیروهای پلیس پس از سه حمله اشتباهی به خانه‌های دیگر، محل نگهداری گروگان را پیدا کردند.

با این حال، آن‌ها از مقام‌های رسمی درخواست مجوز حمله به خانه شناسایی شده را کردند که با وجود فوریت، این موضوع تا سحرگاه روز بعد طول کشید.

زمانیکه نیروهای پلیس به خانه وارد شدند، ۱۹ ساعت از تماس اولیه دختر نوجوان گذشته بود و آن‌ها جسد الکساندرا را در کنار بقای جسد دیگری پیدا کردند. برخی منابع اعلام کرده‌اند که دختر نوجوان مورد تجاوز نیز قرار گرفته است.

رویترز
گورگه دینکا مکانیک ۶۵ ساله که متهم به قتل دو دختر نوجوان استرویترز

این موضوع باعث شد تا ویوریکا دانسیلا نخست وزیر رومانی خواهان افزایش مجازات‌های مربوط به این نوع جرایم شود.

او تاکید کرد امکان برگزاری همه‌پرسی برای آگاهی از نظر رومانی‌ها در تشدید مجازات جرایمی مانند تجاوز جنسی و پدوفیلیا (میل جنسی به کودکان) را بررسی می‌کند.

خشم عمومی در رومانی و اخراج رئیس پلیس

این ماجرا باعث شد تا روز گذشته هزاران نفر از مردم رومانی به خیابان‌ها بیایند و علیه عملکرد ضعیف پلیس شعار دهند. این اعتراض‌ها در بخارست پایتخت رومانی هم انجام شد و مردم با حمل پلاکاردهایی تاکید کردند که دست پلیس نیز در این قتل به خون آغشته است.

از سوی دیگر در پی این ماجرا وزارت کشور رومانی، رئیس پلیس این کشور را به همراه دو مقام دیگر از کار برکنار کرد.

لینک کوتاه : http://www.vidaks.ir/?p=172

برچسب ها

ثبت دیدگاه